مجله خبری جوان 24

۳۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 22
تبلیغات در جوان 24
تبلیغات در جوان 24

اخبار داغ روز

گالری عکس

زندانیان لیبی همه از زندان ها فرار کرده اند!

837 بازدید

زندانیان لیبی

زندانیان لیبی همه از زندان ها فرار کرده اند!

http://img7.irna.ir/1392/13921113/81023579/81023579-5467352.jpg

به گزارش  جوان 24  به نقل از  صراط: به گزارش پایگاه خبری پانوراما الشرق الأوسط، چند شهر لیبی اعم از شهر سرت، بنغازی و طرابلس روز گذشته شاهد ناآرامی و اعتراضات مردمی بودند.

تعدادی از شهروندان در دو منطقه «الزعفران» و منطقه «السکنیه الثانیه» در شهر سرت به دنبال بالا گرفتن اختلافات بر سر اراضی دولتی، جاده منتهی به مرکز شهر از ورودی غربی را مسدود کردند و همین امر باعث توقف عبور و مرور افراد و خودروها در این جاده شد.

در همین رابطه خبرگزاری لیبی به نقل از «عبد الفتاح السیوی» رئیس شورای محلی سرت گزارش داد که وی اعزام یک گروه نظامی برای مقابله با اوضاع نابسامان امنیتی در این شهر و توقف تجاوزات مکرر به اراضی دولتی، زمین‌های زراعی و ساختمان‌های در حال ساخت را خواستار شده است.

در شهر «الزاویه» نیز افراد مسلح بر جاده ساحلی در ورودی شرقی شهر سیطره یافته و مانع تردد عابرین شدند اما پس از اقامه نماز جمعه، مردم شهر به سمت مکان حضور افراد مسلح حرکت کرده و در آنجا تجمع کردند که باعث شد افراد مسلح این مکان را ترک کنند.

در شهر بنغازی نیز افراد ناشناس تعدادی از خودروها را در مقابل بانک مرکزی لیبی به آتش کشیدند و در همین رابطه یک منبع امنیتی گفت که اهالی شهر از نیروهای ویژه کمک خواستند و این نیروها نیز سریعا به محل ناآرامی اعزام شدند اما به محض ورود نیروها، افراد ناشناس فرار کردند.

این منبع همچنین گفت که افراد ناشناس همچنین یک دستگاه اتوبوس مخصوص بازیگران را در باشگاه ورزشی شمال بنغازی، با استفاده از بمب دست ساز منفجر کردند که البته آسیبی به کسی نرسید.

در طرابلس پایتخت لیبی نیز افراد مسلح به یک خودروی حامل زندانیان در مسیر حرکت به سمت دادستانی جنوب طرابلس حمله کردند و در جریان آن ده نفر از زندانیان توانستند فرار کنند.

در همین رابطه «اشرف محمد زاید» معاون رئیس زندان «عین زاره» گفت که افراد مسلح به سمت محافظان و نیروهای امنیتی تیراندازی کرده و زمینه را برای فرار زندانیان فراهم کردند.

پر کردن مواردی که دارای * می باشد الزامیست. | پست الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود.


تبلیغات در جوان 24 تبلیغات در جوان 24
تبلیغات در جوان 24 تبلیغات در جوان 24